fbpx

Victorie categorică

Academica Clinceni s-a descătușat împotriva Luceafărului Oradea. Partida s-a încheiat cu scorul de 5-0 pentru echipa noastră.

Tabela s-a modificat pentru prima dată în minutul 23. Andrei Răuță a reluat în plasă cu o lovitură de cap din 8 metri. Golul meciului a fost înscris de Robert Ion. Tânărul mijlocaș a luat o acțiune pe cont propriu și după o cursă de 30 de metri a trimis balonul în vinclul porții adverse.

După pauză, Luceafărul a încercat să revină în joc, însă în minutul 70 s-a pecetluit soarta celor trei puncte. Paul Pațurcă a reușșit să marcheze din nou, după ce a făcut-o în meciul cu UTA. După doar patru minute a venit și primul gol pentru Alexandru Buziuc. Atcantul echipei noastre a reușit dubla, închizând tabela în minutele de prelungire.