fbpx

Remiză dramatică la Sibiu

Academica Clinceni a remizat, 2-2, la Sibiu. A fost un meci cu un final nebun. Cristi Dumitru a fost aproape de a modifica pentru prima dată tabela, însă balonul a lovit bara. Echipa gazdă a fost cea care a deschis scorul în minutu 27 prin Adrian Bălan. Golul a venit în urma unei faze în care Alexandru Vodă a jucat mingea cu mâna de două ori. Marius Avram şi asistentul Mircea Orbuleţ au considerat că totul a fost regulamentar şi au lăsat jocul să continue. Răzvan Patriche a egalat în minutul 67. Marian Şerban a executat perfect un corner, Mladen Jutric a reluat cu capul, dar din nou mingea a lovit bara, Alexandru Boiciuc a încercat să şuteze dar a fost blocat şi balonul a ajuns la capitanul echipei noastre, care nu a ratat oportunitatea ivită (foto: Sport Pictures). În primul minut adiţional FC Hermannstadt a mai înscris o dată, prin Fabio Fortes. Nu s-a terminat aici, pentru că echipa noastră s-a năpustit în atac şi a beneficiat din nou de o fază fixă. A executat Paul Pîrvulescu, Chandarov a retrimis în centrul careului, iar Marian Şerban a restabilit egaliltatea la ultima fază a jocului.