fbpx

Înfrângere la limită cu FC Hermannstadt

Academica Clinceni a fost a încă o dată foarte aproape de a pleca neînvinsă din deplasare. Însă, la fel ca în prima etapă, când Universitatea Craiova a luat toate cele trei puncte, și FC Hermannstadt a reușit tot la ultima fază să-și asigure victoria.
Asemănările cu meciurile cu Universitatea Craiova a apărut încă din primele momente ale jocului cu FC Hermannstadt, disputat la Târgu Mureș. Gazdele au deschis scorul foarte repede, din fericire pentru sibieni și din păcate pentru noi, în urma unei devieri nefericite a lui Răzvan Patriche. A fost minutul trei.
Echipa noastră a reușit din nou să revină, cum a făcut-o în meciurile cu Universitatea Craiova și Dinamo. În minutul 80, Mihai Dobrescu a centrat perfect pentru Jakub Vojtus, care a reluat în plasă. Atacantul slovac a ajuns astfel la trei goluri marcate în acest sezon.
Din păcate, la ultima fază a meciului, FC Hermannstadt a reușit să puncteze pentru 2-1.