fbpx

Înfrângere cu FCSB

Academica Clinceni a întrerupt seria meciurilor fără înfrângere. FCSB s-a dovedit a fi pragmatică şi s-a impus categoric cu 3-0. Florin Tănase a deschis scorul în primul sfert de oră. Academica a încercat să echilibreze jocul, dar tot oaspeţii au avut ocaziile importante. Florinel Coman a lovit de două ori bara. Totuşi pauza putea găsi cele două echipe la egalitate. Alex Popescu a recuperat la jumătatea terenului, a combinat cu Buziuc, care l-a găsit pe Jakub Vojtus în careu. Atacantul slovac nu a reuşit însă să-l învingă pe Bălgrădean.
Academica nu a mai reuşit să revină. FCSB a mai înscris o dată în în minutul 65. Florinel Coman a înscris cu un şut puternic din interiorul careului. Moruţan şi-a trecut şi el numele pe tabela de marcaj, cu un gol reuşit în minutul 80. Pentru Academica Clinceni putem nota execuţia bună a lui Cristian Merloi, însă mingea a lovit bara fără a intra în poartă.