fbpx

Încă o victorie pentru Academica Clinceni

Academica Clinceni a obținut a patra victorie consecutivă. Tot un succes la limită. De această dată Academica a trecut, cu 1-0, de Sepsi OSK Sfântu Gheorghe. Golul victoriei a fost marcat de către Adrian Șut, în minutul 72, care reluat în plasă centrarea perfectă a lui Eugeniu Cebotaru.

Este victoria echipei, o victorie muncită, o victorie frumoasă în acelaşi timp. Eu zic că am făcut un joc foarte bun. În a doua repriză am făcut puţin pasul în spate, sunt momente când avem puţină teamă şi nu este ok. Dar, per total, îi felicit pe jucători că dau dovadă de mare caracter, de atitudine, de nebunie, de plăcere. Eu sunt mândru în momentul ăsta de echipa pe care o antrenez, de grupul pe care îl amIlie Poenaru, Academica Clinceni

Adrian Șut a fost desemnat jucătorul meciului Academica – Sepsi OSK 1-0.

O căldură foarte mare, a fost foarte greu pentru noi, dar am muncit şi am dat dovadă de caracter. Am tras de noi până în ultimul minut şi am reuşit să câştigăm. Era greu de crezut să avem parcursul ăsta, mai ales că aveam cele mai multe goluri primite. Dar am dat dovadă că am muncit mult la antrenamente, ne-am pregătit foarte bine. Chiar nu credeam, dar e foarte bine pentru noiAdrian Șut, Academica Clinceni