fbpx

Debut cu dreptul în playout. Victorie cu Dinamo

Academica Clinceni a debutat cu o victorie în playout. Echipa noastră s-a impus cu 1-0 pe terenul lui Dinamo. Golul victoriei a fost marcat de Alexandru Buziuc cu un șut superb. Reușita a făcut ca atacantul nostru să fie desemnat omul meciului.

Am jucat bine și în celelalte meciuri, dar nu am reușit să câștigăm. Acum am fructificat șansa pe care ivită. Am vrut să doar la poartă și a ieșit bine. A fost foarte bine – Alexandru Buziuc, atacant Academica Clinceni

M-am săturat de egaluri. Le-am spus jucătorilor și la meciul cu Viitorul. M-am săturat să tot facem egal și să ne apărăm. Mai trebuie să și atacăm. Am avut o reacție bună la pauză. Trebuia să atacăm mai mult și asta am făcut. Cred că am meritat să câștigăm – Ilie Poenaru, antrenor Academica Clinceni

Următorul meci pentru Academica Clinceni este tot împotriva lui Dinamo, tot pe stadionul din Șoseaua Ștefan cel Mare. De această dată în Cupa României, în faza sferturilor de finală, de la ora 20.