fbpx

A treia victorie consecutivă. Gol pentru bunica

Academica Clinceni a ajuns la trei victorii consecutive. Dintr-o serie cu FCSB, Craiova, Sepsi şi Astra am ieşit cu 9 puncte. Ultimul succes a venit pe terenul Astrei. 2-0, cu golurile marcate în ultimele minute de joc. Jovan Markovic a punctat pentru 1-0, în minutul 86, iar în al doilea minut adiţional, Petrişor Petrescu a reluat din faţa porţii o centrare perfectă a lui Markovic.

Mă bucur că am reuşit să marchez cât de repede am putut, mă bucur că am câştigat, am luat cele trei puncte. Golul îl dedic bunicii mele. M-a crescut şi tot ce fac, fac pentru ea. Avem o echipă foarte bună. Suntem o echipă mică, dar încercăm să câştigăm toate meciurile. Secretul nostru este că suntem o echipă muncitoare, o echipă care îşi doreşte şi care vrea să facă performanţă. Credem că putem ajunge în play-off. Avem o echipă foarte bună şi sperăm să rămânem cât mai sus în clasament – Jovan Markovic, atacant Academica Clinceni.