fbpx

A doua victorie consecutivă în Casa Liga 1

Academica Clinceni a obţinută a doua victorie în Liga 1. După succesul din etapa precedentă cu Dinamo, echipan oastră a învins şi pe FC U Craiova. La Craiova, Academica Clinceni a câştigat cu 2-1. Gazdele au deschis scorul, dar ne-am revenit repede. Doar cinci minute a durat dezavantajul de pe tabelă. În minutul 33, Robert Ion a egalat din pasa lui Denis Ventura. Golul victoriei a fost marcat în urma unei faze fixe în minutul 68. Marcel Holzmann a centrat perfect pentru Apostolos Vellios, iar atacantul grec nu a ratat ţinta şi a punctat pentru 2-1.

Am obținut o victorie meritată. Am știut să îi blocăm foarte bine. Am avut ocaziile cele mai clare, puteam să mai marcăm. Am făcut ceea ce ne-am propus, avem nevoie de puncte. Să vă spun sincer, sunt un pic surprins. Mă așteptam să fie mai multe greșeli sau mai multe dificultăți în exprimare, pentru că nu este un sistem de joc foarte ușor de pus în aplicare. Dar sunt jucători care au experiență, inteligenți și, după trei antrenamente, am reușit să facem câteva lucruri care ne-au ajutatAdrian Falub, director tehnic Academica Clinceni